30. paź, 2018

Mogę i sobie pozwalam :)

Mogę Ci dzisiaj napisać, że lubię kiedy mi robisz tą pyszną kawę na stacji gdy wracam do domu z podróży i mamy godzinę dla siebie. Moge Ci napisać, że usypiam z książką w ręce a czasem z telefonem w dłoni słuchając jak sam usypiasz, taki jestes wtedy bezbronny i łagodny. Mogę Ci napisać, że lubię słuchać muzyki, a zwłaszcza Marizę bo kocham fado.  Mogę napisać, że cieszy mnie każdy nowy poranek ze słońcem lub bez. I o tym, że czasem chodzę w deszczu i nie przeszkadza mi że przemoknę, bo wtedy ulice są zwyczajnie puste, mogę ci napisać że czasem przeklnę, ale to tylko przez chwilę...choć mowisz ze i tak zdecydowanie za dużo klnę. Mogę Ci również napisać, że  czasem padam na pysk choć staram się sobie dawać radę. Mogę Ci napisać, ze rzadko zapraszam do domu znajomych poza garstką tych którzy są dla mnie jak najbliższi.
Mogę ci napisać, że kiedy się złoszczę to marszcze brwi i wyglądam wtedy kaprysnie, a gdy jestem szczęśliwa to tańczę i oczy mi błyszczą jak gwiazdy. 
Mogę Ci napisać, że uwielbiam jeść w towarzystwie i chciałabym miec tą swobodę, by móc jeść  dłońmi, bo lubię  dotykać jedzenie i oblizywac palce czując cały smak. Mogę też po prostu nic nie mówić i być tak zwyczajnie i ze czasem rosół przesole, a o ziemniakach zapomnę. Wolę kasze i że kocham jablka. A latem jadlabym tylko pomidory...lubię ich smak i zapach, wisnie prosto z drzewa albo czarną porzeczkę. Mogę Ci napisać, ze kocham leżeć w trawie oddychać nią i słyszeć szum rzeki, nie myśleć o niczym tylko patrzeć gdzieś w niebo. 
Mogę Ci napisać, że jestem roztargniona i potrafię włożyć kluczyki od samochodu do lodówki i złościć się  gdy ich szukam wszędzie tylko nie tam. Mogę Ci napisać, że nie jestem skowronkiem i cieszę sie gdy przychodzi weekend, bo nikt mnie nie budzi i wstawanie jest takie przyjemne i dnia wcale nie zaczynam od południa. Mogę Ci napisać, że jestem w pewien sposób zakręcona, ale to może wynikać z wielu powodów, czasem ze zmęczenia w końcu czasu nie oszukasz, a czasem dlatego że właśnie sie czuje świetnie.
Mogę Ci napisać wiele listów, a ty spróbujesz je przeczytać....mogę wiele...napisać, powiedzieć, a ty i tak będziesz gdzieś tam nie całkiem daleko i bardzo blisko ... ;)