8. lip, 2017

Dla Was, dla Nas

Po intensywnej i pracowitej sobocie .... tak, tak zgadza sie :)
Ostatecznie nie pojechalam nad jezioro. Wczoraj Sherlock zdawal czwarty  ostatni juz egzamin panstwowy i niebawem będzie zawodowym pszczelarzem. Zatem wieczorem zrobił miłą niespodziankę i przyjechal do mnie. Wiedziałam, kto jak kto, ale mając tyle lat doświadczenia i mądrą głowę poradził sobie bez najmniejszego problemu. Muszę Go troszkę popiescic bo znowu będzie mi jęczał, ze nikt go nie kocha 😉😉😉 domagając się przytulasów, pocałunków ....resztę zostawiam dla siebie;) a może się powstrzymam taki jest wtedy sweet, ale tylko na chwilę. Bo ja lubię kiedy jest taki jaki jest , czyli bardzo męski.
Tak więc, korzystając z międzyczasu, kiedy ciasto z owocami stygnie na kuchennym blacie, podczas gdy mięsiwo piecze się w piekarniku, zanim Sherlock wróci z wypadu z braciszkami, leżąc sobie na leżaku postanowiłam Wam powiedzieć kilka słów. Dosłownie kilka.

Grzesiaka znamy od kilku lat, mialam okazję wysłuchać jego wystąpienie po Anthonym Robbinsie kilka lat temu w Poznaniu. Warto sięgnąć do jego książek, pierwsze były najlepsze, teraz i jego sława pociągnęła troszkę nie w tym kierunku 😉
Jedno jest pewne, treść nagrania powyżej nie jest eureką, ale dla wszystkich was którzy wątpią , ze nie są nic warci, ze nic nie osiągnęli lub ze nic nie wnoszą do tego swiata powiem tak. Każda nawet najmniejsza rzecz, która was cieszy, gdy sprawia wam przyjemność, każde dzielenie się z drugim człowiekiem własnym doświadczeniem, każda chwila jaką poświęcacie waszym dzieciom, rodzicom, kazdy cel i spokojna droga do jego realizacji wbrew przeciwnościom losu, każda sposobność wydobycia się z nieśmiałości i powiedzenia "Nie" bez tłumaczenia się przed innymi, każda próba, wysiłek spraqia ze jestescie wyjatkowi. Macie byc sobą, bo tylko wtedy jesteście autentyczni. Ponoć Bóg obdarzył nas talentami, jeśli wiecie ze jestescie w czymś dobrzy, ta rzecz sprawia ze czujecie się lepsi, pielegnujcie to, rozwijajcie.
 I nie zapomnijcie o tym, ze to wy jesteście kreatorami swojego życia.  To co jest dookoła was jest częścią tego życia, czasem wyborów, może przypadków, choć ja w nie nie wierzę.
Najważniejsze jest to co mówi Grzesiak. Jestes wyjątkowy. I coś jeszcze, my z Sherlockiem wiemy jak ważna jest dla nas wiedza, nie tylko ta z książek, szkół, czy wykładów. Rowniez ta z życia, napotkanych ludzi, sytuacji.  Z pewnością jest to tez jeden z silniejszych połączeń miedzy nami. Właściwie to właśnie od dzielenia sie swoimi doświadczeniami i wiedzą wziął się tez nasz początek. Wzajemnie się motywujemy, wspieramy i jest to dla nas ważne i cenne.  Jesteśmy sobie wdzięczni, bo dzięki temu wiele rzeczy jesteśmy w stanie zrozumieć czasem bez słów, zupełnie naturalnie i intuicyjnie. 
Jeszcze wczoraj zastanawialiśmy się nad tym  jak to się stało, ze ja jednego z egzaminów nie zdałam  (choć jeszcze nie odpuszczam walki) , a raczej czego miałam się nauczyć z tej lekcji. Moze bylam zbyt pewna obecnej sytuacji i tego co sobie juz z góry zaplanowałam....
Mimo wszytko nie poddajemy się naszym słabościom, niedomaganiom. Nieraz bywało ciężko, mi lzy leciały, Sherlock zwykle siedzi głęboko w jaskini. Ale mamy świadomość, ze czas nie stoi w miejscu, ze nikt niczego za nas nie zrobi, ze marzenia same sie nie spełniają i ze trzeba byc odpowiedzialnym, jest A...będzie B i tak dalej.
Weźcie to sobie do serca.

Zmykam kochani, sobota -sobotą nam się tez troszkę leniuchowania należy 😊😊😊
Jutro praca na pasiece i zbiory z lipy.  Ktos powie niedziela, owszem niedziela, ale pszczoły nie mają wolnego...do usłyszenia 😉